Bursaspor, Tuzlaspor Maçına Odaklandı

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor’un teknik direktörü Mustafa Er, Tuzlaspor’un pek çok aktarma yaptığını belirterek, “Yepyeni bazı kurdular, iyi ve tecrübeli oyuncuları kadrolarına kattılar. Üç maçta 7 puan topladılar, zor bir maç olacağını biliyoruz. Biz kazanmaya gideceğiz.” dedi.

Tuzlaspor maçı öncesi Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde açıklamalarda yer alan Er, hazırlıkların iyi gittiğini söyledi.

Giresunspor maçında arzu etmedikleri bir skor aldıklarını gösteren Er, “Doğrusu maça iyi de başlamıştık, golü de bulduk, pozisyonlarımız da vardı. İkinci golü bulabilseydik, daha ayrı bir şey ortaya çıkarabilirdik. İlk yarının sonlarına dürüst kişisel hatadan gol yedik, ikinci sanki dengelenmiş başladı. Tekrar duran toptan gol yedik, bir maçta iki korner golü yemek yemek bizim klasımızda bir takıma yakışmıyor. İstemediğimiz bir mağlubiyet aldık.” diye konuştu.

Er, takımın eksiklerinin olduğunu vurgulayarak, “En Az hatalarla devam etmemiz gerekiyor. Genç takımız. Gollerden sonra kırılgan bir yapıya bürünüyoruz. Devam etmemiz lüzumlu, telafisi mümkün dakikalar var. Adana Demirspor ve Giresunspor maçlarında kişisel hata bazlı goller yedik. Önümüzde Tuzlaspor maçı var, ulusal ara öncesinde bu maça en iyi şekilde hazırlanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

– “Kaos ortamına girmek istemiyoruz”

Serdar Özkan konusuna değinen Er, şunları kaydetti:

“Biz tamamen Tuzlaspor maçına odaklandık. Kargaşa ortamına girmek istemiyoruz. Kulübün menfaati için gereken her türlü kararı alabiliriz. Bu, her oyuncu için geçerli. Biz şu an sadece maça odaklandık. Bu konuyla alakalı önümüzdeki günlerde tanımlama yapılacaktır. İsim üzerinden değil buranın huzuru için ne gerekiyorsa biz onu yaparız.”

Er, Tuzlaspor’un pek fazla transfer yaptığını belirterek, şunları ifade etti:

“Yepyeni bazı kurdular, iyi ve tecrübeli oyuncuları kadrolarına kattılar. Üç maçta 7 puan topladılar, zorlama bir maç olacağını biliyoruz. Biz kazanmaya gideceğiz. Analizlerimizi yaptık, ona tarafından plan yapacağız. Oyuncularımız da buna sadık kalırsa, disiplinli olursa için gidiyoruz. Milli arada Bolu’da kamp yapacağız. Önümüzdeki salı günü gideceğiz, pazartesi döneceğiz. Bir hazırlık maçı düşünüyoruz. Karşı Taraf bulabilirsek iki hazırlık maçı yapmayı istiyoruz. Geçtiğimiz sezondan bu yana 9 aylık süreçte Özer Hurmacı, Burak Kapacak, Burak Altıparmak haricinde kesintisiz birincil 11’de başlayan oyuncumuz yok. Fazla ciddi anlamda gerideyiz, oyuncularımızda öz güven yok. Bizim arzuladığımız şeyler, maçlarda yetkisiz kalıyor çünkü öz güven sorunu yaşıyoruz. Her maç, her antrenman fazla kayda değer. Her geçen gün daha iyiye gideceğiz çünkü oyuncularımız özverili.”

About admin

Check Also

Bursa’da Kovid-19 Tedbirlerine Uymayanlara Para Cezası Yazıldı

İl Güvenlik Müdürlüğü ekiplerince, 25 Haziran-24 Eylül tarihlerinde 57 binden pozitif personelin katılımıyla, 2 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir