Bursa’da Babasını Öldüren Sanık, Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Tedavi Görecek

Bursa 3. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesindeki duruşmada tutuklu sanık Eyüp Y’nin (37) ifadesi, cezaevinden Ses ve Gösterme Bilişim Sistemi (SEGBİS) yoluyla alındı. Maktul Mehmet Y’nin eşi H.Y. ve davalı avukatı ise salonda hazır bulundu.

Sanık Eyüp Y. savunmasında, sokaklarda yaşadığını, uyuşturucu bağımlısı olduğunu, çöplerden geri dönüşüm için topladığı hurdaları satıp para kazandığını söyledi.

Uyuşturucu kullandığı için bir süre tedavi gördüğünü belirten E.Y, savunmasında şu ifadelere yer verdi:

“Annem öldükten sonradan babam baştan evlendi. Onlar kavga ediyordu aralıksız, sonradan bana kızıyorlardı. Ben de kendimi sokaklara veriyordum. Geri dönüşümden kazandığım parayla uyuşturucu alırdım, babamla uyuşturucu için hiç kavga etmedim. Tedavim bitince babam aldı beni, eve getirdi. Karısıyla tartışırdı daima, öz annem hakkında küfürler ediyordu. Olaydan önce de annem hakkında ağır küfürler etti. Daha Sonra bana yazılan ilaçların hepsini içtim, ölmek istedim. Sesler duydum ‘Babanı, kardeşlerini, kendini öldür’ diye. Olay anını hatırlamıyorum, sabahtan uyandığımda babam yerde ölü yatıyordu. Ne olduğunu anlamadım, ben de kanlar içindeydim. Alnım kanıyordu, kafamı duvarlara vurmuşum. Sonra karakola gidip teslim oldum.”

Şahit olarak dinlenilen H.Y. ise olay esnasında Zonguldak’ta olduğunu dile getirdi.

Kendisini vicdanen rahatsız hissettiği için Eyüp Y’yi sokaklardan kurtarmak istediğini anlatan H.Y, “Eşimin ağzı çok bozuktu ve fazla dolduruşa gelirdi. Eyüp o hakaretler konusunda haklıdır. Olayı sonra öğrendim. Ben yıllardan beri arada kaldığım için bu davaya bulunma istemiyorum.” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın zihinsel olarak dengesinin uygun olup olmadığıyla ilgili raporun ve İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Asap Hastalıkları Hastanesinde göreceği tedavinin beklenmesine, tutukluluğunun da devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Yıldırım ilçesi Ortabağlar Mahallesi Ören Sokağı’nda yaşayan Eyüp Y, 24 Şubat’ta evinin yakınındaki Yavuz Selim Polis Merkezine giderek babasını öldürdüğünü ve teslim edinmek istediğini belirtmişti. Vücudunda yaralar olan ve kavga ettiği görünen o ki zanlının evine giden polis ve sağlık ekipleri, baba Mehmet Y’yi (57) kanlar içinde tembel yatarken bulmuştu. Mehmet Y’nin, başına ve sırt bölgesine aldığı balta darbeleri sonucu hayatını kaybettiği belirlenmişti. Gözaltına alınan Eyüp Y. ise tutuklanmıştı.

Kaynak : AA

About admin

Check Also

Bursa’da Kovid-19 Tedbirlerine Uymayanlara Para Cezası Yazıldı

İl Güvenlik Müdürlüğü ekiplerince, 25 Haziran-24 Eylül tarihlerinde 57 binden pozitif personelin katılımıyla, 2 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir