Bursa Sağlık Müdürlüğünden Online ‘Organ Nakli Paneli’

İl Sıhhat Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, panelin moderatörlüğünü Organ ve Doku Nakli Bursa Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumluluk Sahibi Hekimi Dr. Yavuz Selim Çınar üstlendi.

Toplantıda, Uzm. Dr. Eralp Çevikkalp ”Kovid-19 Pandemi Sürecinde Beyin Ölümü Tespiti ve Donör Organizasyonu”, Prof. Dr. Bülent Oktay “Pandemi Sürecinde Böbrek Nakli ve Hasta Seçim Kriterleri”, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi karaciğer nakli sorumlusu Doç. Dr. Ziya Dündar ise “Kovid-19 Pandemisi Sürecinde Karaciğer Nakli” konularında sunumlarını gerçekleştirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dr. Yavuz Selim Çınar, “Kovid-19 pandemisinin tüm alanlarda yeni algoritmalar oluşturulması gerekliliğini ortaya koyarken, organ naklinde de aktüel yaklaşımları paylaşmak ve süreci enerjik yetişmek adına böyle bir panel düzenledik. Katılım fazla yoğun oldu. Bu anlamda emeği geçen tüm eğitimcilere ve katılımcılara organ bekleyen hastalar namına fazla teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : AA

About admin

Check Also

Bursa’da Uyuşturucu Operasyonunda Gözaltına Alınan 3 Şüpheli Tutuklandı

İl Güvenlik Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Uğraş Şubesi ekiplerince şüphelilerin konut ve araçlarında arama yapıldı. Aramalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir