Bursa Haluk Levent Konseri – 30 Ağustos

Haluk Levent 30 Ağustos tarihli Zafer Bayramının kutlamaları içinde konserler verdi. Bursa Haluk Levent Konseri Yeni kapı etkinlik bölümünde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yardımları ile düzenlenen “Park Et Ve Seyret” faaliyeti İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Konser evvel İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ile beraber sahneye gelerek Türk bayrakları ile İzmir Marşı’nı söyledi. Konuşmasına bu güzel etkinliğe arabalarını kullanarak katılan misafirlerin 30 Ağustos tarihli Zafer Bayramı Bayramını tebrik ederek açılış yapan başlayan İmamoğlu, “Tedbirlerle yaşadığımız, evvelce sıhhat diye tanımladığımız günler ama bu zor tarihlerde bile birbirimizi tutku ile sarıp sarmaladığımız, koruyup kolladığımız ve büyük heyecan içinde geleceğe umut ile geleceğe yaklaştığımız anlar vardır.

 

Bugün burada gördüğünüz an bu güzel milli bayramlarımızdan biridir.” cümlesini ima etti. Bizim milletimize bu güzel yurdumuz Anadolu’nun kapılarının 1071 tarihinde Malazgirt Savaşı beraberinde açıldığını söyleyen İmamoğlu, “Malazgirt Savaşı bizim zaferimizdir. Onun doya doya farkında olmalıyız fakat bu maddeyi asla ve asla unutmamalıyız, 1071’de inanılmaz bir zaferlerle bize kapılarını açan bu güzel Anadolu bölgesinin bu güzel toprakların kurtarıldığı tarih yine bize cennet yurt bulunduğu tarih de 30 Ağustos tarihi olan Zafer Bayramımızdır.” ifadesini kullandı.

Bursa Haluk Levent Konseri

Konuşmanın sonrasında sahneye konuşan şarkıcı Haluk Levent, bayramların sadece ve sadece tek bir tarihte kutlanılması değil de her gün kalbimizde yaşaması gereken özellikteki günler olduklarını söyledi. İsmail’in kurtuluş zaferi destanının türküsünü bildiğini ima edip belirten Levent, konsere bu eserle başlamak istediğini dile getirdi.Nesimi adlı aşıkın yüzlerce yıl önceden yazdığı “Haydarr Haydarr” adlı eserin bugünlerde de güncelliğini ve öznelliğini koruduğunu açıklayan ve bize hatırlatan sanatçı, “Bu topraklarda yazmış, kimse kimsenin ne giydiğine kimsenin kıyafetine söz etmeyin ve karışmayın demiş. Kimse kimsenin arkasından konuşmasın ve arkasından dedikodular yapmasın” demiş. İnsanları ortak payda buluşturalım demiş.” ifadesini kullandı. Haluk Levent, hepimizin de tahmin ettiği gibi sahneye çıktı ve inanılmaz bir performans gösterdi. Milli bir bayramımız olan Zafer Bayramı etkinliklerini mükemmel bir şekilde temsil eden Haluk Levent’i kutluyor, içten tebriklerimizi iletiyoruz. Kendisi her zaman olduğu gibi iyiliğini bizlerden esirgemedi. Bursa Haluk Levent Konseri haberini okudunuz. Diğer Bursa konser haberlerini bu linkten ulaşabilir, buradan da teknoloji haber siteme ulaşabilirsiniz.

About admin

Check Also

Bursa’da Kovid-19 Tedbirlerine Uymayanlara Para Cezası Yazıldı

İl Güvenlik Müdürlüğü ekiplerince, 25 Haziran-24 Eylül tarihlerinde 57 binden pozitif personelin katılımıyla, 2 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir