16:25 – Kahreden Karar… – Bursa

6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Akkökoğlu (54), Ses ve Görüş Bilişim Sistemi (SEGBİS) yoluyla katıldı.

Kazada hayatını kaybeden öğrenci İskender Şimşek’in annesi Burcu Irmak ve yaralanan Arda Üzmez (16) ile taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. Irmak ve Üzmez’in avukatları, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti. Kararı ifade eden mahkeme heyeti, Akkökoğlu’nun 6 yıl hapis cezasına çarptırılmasına, denetimli serbestlikle tahliyesine karar verildiğini duyurdu.

Öğrenci yakınlarından karara tepki

Mehmet Akkökoğlu idaresindeki 16 S 1781 plakalı servis minibüsü, 30 Ekim 2019’da Bademli Mahallesi’ndeki yağ fabrikası önünde kaldırımda yürüyen öğrenciler İskender Yıldırım (15) ve Arda Üzmez’e çarpmıştı. Kaza yeri yakınındaki özel kolejin 10. sınıfında öğrenim gören iki genç yaralanmıştı. Bursa Şehir Hastanesine kaldırılan yaralılardan Yıldırım müdahaleye rağmen kurtarılamamış, sürücü ise tutuklanmıştı. Bir önceki mahkemede savcı, araştırmacı raporuna kadar kusurlu yer alan sürücünün “taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına sebebiyet saptamak” suçundan 15 yıla kadar hapis cezasını istek etmişti. Kaynak : İHA

About admin

Check Also

Bursa’da Kovid-19 Tedbirlerine Uymayanlara Para Cezası Yazıldı

İl Güvenlik Müdürlüğü ekiplerince, 25 Haziran-24 Eylül tarihlerinde 57 binden pozitif personelin katılımıyla, 2 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir